BEZPIECZNY PORT

STOWARZYSZENIE

facebook logo

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Kwiecień 2018 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 13 1
week 14 2 3 4 5 6 7 8
week 15 9 10 11 12 13 14 15
week 16 16 17 18 19 20 21 22
week 17 23 24 25 26 27 28 29
week 18 30

Aktualności

Do projektów czas się przymierzać

Witajcie.
Podobno wiosna do nas idzie więc czas z zimowego letargu się wybudzić.
Jak wiecie udało się pozyskać trochę środków Finansowy na realizację projektów. Obecnie dosyć zaawansowany jest projekt wycieczki gminnej.
Dofinansowanie z budżetu Gminy Trzcianka.
Planowana wycieczka gminna zaplanowana jest na 12 maja (sobota). Ramowy plan jest taki że jedziemy autobusem najpierw do wsi Biała. Tam zwiedzamy lokalne ciekawości oraz poczęstunek na plebanii. Dalej pojedziemy przez okoliczne wioski do Siedliska i zakończymy dzień w Leśnej Podkowie. Planowane jest tam ognisko, kiełbasa, może uda się z koni skorzystać oraz będziemy mogli zapoznać się z dogoterapią. Tak że atrakcji pewnie będzie sporo.
Głównym odpowiedzialnym za organizację jest Waldek Lemańczyk.
Jeżeli są zainteresowane osoby udziałem to prosimy o kontakt z Waldkiem lub ze mną. Ilość miejsc jest ograniczona.
Do udziału w wycieczce zapraszamy osoby niepełnosprawne !!!! oraz wolontariuszy.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel.: 604 603 174

Tydzień później 20 maja planujemy podobną wycieczkę powiatową, ale tu jeszcze jesteśmy na etapie planowania.
Jak dobrze pójdzie i będą osoby zainteresowane to prowadzimy również rozmowy na temat zorganizowania wyjazdu do stadniny z możliwością jazdy konnej.

 

Projekty realizowane przy wsparciu:

350czlogo top

życzenia 2017

Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych
i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów
w nadchodzącym Nowym 2018 Roku 
wraz z podziękowaniami 
za dotychczasową współpracę
składa Stowarzyszenie Bezpieczny Port.

choinka

Ostoja żubra.

Przy okazji wyjazdu nad jez. Bytyń, odwiedziliśmy ostoję żubra.

Niestety kiepskie przygotowanie obiektu pod kątem osób na wózkach. Scieżki wysypane grubym kamieniem, brak mozliwości wjechania wózkiem na pomost widokowy.

Pozostaje karmienie żubrów

podsumowanie sezonu żeglarskiego 2017

Sezon regatowy oficjalnie można uznać za zakończony, ponieważ obyły się ostatnie regaty - XXXVIII Ogólnopolskie Regaty o Puchar Jesiennej Bryzy. Od wielu lat jest to impreza kończąca regatowe zmagania na akwenach dawnego województwa pilskiego. W tym sezonie po raz pierwszy uczestniczyły w regatach załogi ze stowarzyszenia Bezpieczny Port. Załogi uczestniczyły w regatach przesiadkowych w Trzciance , pucharze klas omega w Wągrowcu oraz Pucharze Prezesa Philipsa, mistrzostwach okręgu i wspomnianej Bryzie na akwenie jeziora Bytyń. Wielkim sukcesem jest udział załogi w składzie której znajdowały się osoby niepełnosprawne ruchowo, a mimo tego walczyły z niezłymi wynikami. Udział w regatach był możliwy dzięki pozyskaniu środków w ramach realizacji gminnego projektu udziału osób niepełnosprawnych w załogach. W ramach realizacji tego projektu przeprowadzono podstawowe szkolenia regatowe, ponieważ oprócz sternika – wszyscy uczestniczyli po raz pierwszy w tego typu zmaganiach sportowych. Była więc nauka z podstaw żeglowania, pracy załoganta, ale była również nauka z podstaw pływania regatowego. Do opanowania były procedury startowe, oznaczenia tras regat i podstawy z taktyki rywalizacji. Lekcje chyba zostały w miarę poprawnie odrobione, bo w klasyfikacji ostatecznej, podsumowującej sezon żeglarski sternik jachtu wraz z załogą został sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród wszystkich startujących w tym sezonie załóg. W składzie uczestniczyli: Monika Formalewicz, Natalia Brzeszczyńska, Dawid Szmed, Dominik Miernik, Wlademar Lemańczyk, Paweł Marciniak, Patrycja Kasperowicz, Magdalena Ryba a na sterze Andrzej Kotwicki.

Dla młodego wiekowo stowarzyszenia jest to niewątpliwie wielki sukces, a dla osób niepełnosprawnych dodatkowa motywacja do czynnego działania, brania udziału w innych zajęciach organizowanych przez stowarzyszenia. A w mijającym roku już się działo. Były majówki z grami terenowymi (Trzcianka, Czarnków, Lubasz), były zajęcia na wodzie podczas których pływano żaglówkami, kajakami i motorówkami.

Zapraszamy w szeregi naszego stowarzyszenia osoby niepełnosprawne, wolontariuszy oraz wszystkich zainteresowanych spędzaniem aktywnie wolnego czasu.

 

Regaty czas zacząć!

bezpieczny port na przystani 6Wrzesień regatowy zaczyna wzywać nas....

Do tej pory udało nam sie zorganizować kilka szkoleń na różnych jachtach. Pływalismy po jez. Miejskim w Trzciance jak i po Drawskim. Załogi oswajały się z żeglowaniem na jachcie kabinowym oraz otwartopokładowym. Co prawda do starych wilków regatowych jeszcze dużo brakuje, ale zdobyta wiedza i doświadczenie na początek wystarczą. Najważniejsze jest oswojenie się z jachtem, z jego kinetyką. Tematyka do przetrenowania zarówno przez załogę jak i sternika. Temat odrobiony w duzym zakresie. Załoga oswoiła się z przechyłami, po intensywności pracy kadłuba potrafi ocenić wartość przechyłów i umie dobrać odpowiednią - bezpieczna pozycję umożliwiajacą pracę na linach.  Rola sternika w tym zakresie polega na złagodzeniu przechyłu - dostosowanie go do możliwości załogi. 

Nie zabrakło również teorii żeglowania, regatowej.

Czytaj więcej: Regaty czas zacząć!

Szkolenie regatowe

28 maja spotkaliśmy się w Harcerskim Ośrodku Wodnym na szkolenie regatowe. Szkolenie zostało sfinansowane ze środków Urzędu Miasta Trzcianka.W szkoleniu wzięlo udział kilka osób z niepełnosprawnością ruchową i kilka osób pełnosprawnych.

Pływaliśmy cały dzień, pogoda była fantastyczna, humory dopisywały wszystkim. Szkolenie zakończyliśmy wspólnym grillem. Poniżej kilka fotek:

 

Regaty

W minioną sobotę wzięliśmy udział w XI Regatach MAtch Racing o Puchar Burmistrza w Trzciance.

Projekst sfinansowany ze środków Urzędu Miasta Trzcianka.

Wzięliśmy udział w pięcioosobowym składzie: Monika, Andrzej, Dawid,Dominik i Natalia (dwoje wózkersów). Udało nam się zająć 5 miejsce.

 

Majówka w Marinie Czarnków 2017

majowka w czarnkowie Marina 199Plan majówkowy zrealizowany. Mimo że pogoda majowa w tym roku nie rozpieszcza to nasze majówki udają się znakomicie. Tym razem 20 maja Marina Czarnków. Chwilę po godzinie 10 rozpoczęliśmy naszą majówkę organizowaną dzięki dofinansowaniu z projektu "Aktywni mieszkańcy" z LGD Czarnków. W czasie imprezy przewinęło się ponad 200 osób. Mieliśmy sporo przygotowanych  atrakcji, a do imprezy włączyły się Warsztaty Terapii Zajęciowej z Gębiczyna oraz zawitały do nas trzcianeckie Anioły z Dobrawą, która realizowała regularne rejsy po Noteci, wolontariusze z czarnkowskiego Centrum wolontariatu oraz Pani Ewa Kozłowicz - Radna Powiatowa - która bardzo wspierała nasze przedsięwzięcie nie tylko duchowo.

Gorące podziękowania dla WSZYSTKICH, którzy wzięli udział w majówce, dla wolontariuszy, osób pomagających w organizacji oraz Panów bosmanów, którzy też włączyli się czynnie do pomocy.

 

Więcej zdjęć w drugiej części artykułu

Czytaj więcej: Majówka w Marinie Czarnków 2017

Pierwsza majówka w Trzciance organizowana przez Bezpieczny Port - relacja foto

Jesteśmy młodym stowarzyszeniem, działającym od zeszłego roku, a w zasadzie przez przewlekłe procedury rejestracyjne na dobre działamy od tego roku. Stowarzyszenie oparte jest na uaktywnieniu osób głównie  niepełnosprawnych za pomocą sportów wodnych. Pierwsze działania podjęliśmy już w zeszłym roku, żeglując po jeziorze drawskim oraz biorąc udział w Regatach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Od początku kwietnia tego roku prowadzimy zajęcia aktywizujące na Hali Widowiskowo Sportowej w Trzciance, dla osób niepełnosprawnych ruchowo,  na których wolontariusze prowadzą m.in  naukę asekuracji i przejazdy przez przeszkody imitujące bariery architektoniczne. Niedługo zostaną wprowadzone gry przestrzenne, na przykład kręgle.
Czynnie przedstawiamy swoją ofertę marketingową będąc otwartymi na wszelką współpracę.
Dość łatwo można się domyślić, że przygotowanie wszelkich konkurencji, organizacja finansów i różnych potrzebnych środków kosztowała nas wiele wysiłku i pracy, która się opłaciła.
Jednak nie działaliśmy sami… Duże środki finansowe otrzymaliśmy z projektu pt ‘Wózki na kajaki’, realizowanego przez Gminę Trzcianka w ramach Umowy o Realizacje Zadania Publicznego.

Kilka minut po godzinie 12 rozpoczęliśmy naszą majówkę na przystani HOW w Trzciance. Wśród przybyłych gości miło nam było powitać Pana starostę Tadeusza Teterusa oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Trzcianki Pana Edwarda Joachimiaka. Po krótkim wstępie głos zajął Pan Starosta oraz Przewodniczący RM, który w imieniu Pana Burmistrza Trzcianki odczytał i wręczył nam list. Pojawiło się jeszcze kilka miłych wypowiedzi oraz przedstawiono zarys pracy stowarzyszenia na klika najbliższych miesięcy.

Plan imprezy prezentował się następująco:

Czytaj więcej: Pierwsza majówka w Trzciance organizowana przez Bezpieczny Port - relacja foto

www.BezpiecznyPort.trz.pl  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel.: 604 603 174
64-980 Trzcianka ul. Sikorskiego 41/6