BEZPIECZNY PORT

STOWARZYSZENIE

facebook logo

Kalendarz

Poprzedni miesiąc Czerwiec 2019 Następny miesiąc
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2
week 23 3 4 5 6 7 8 9
week 24 10 11 12 13 14 15 16
week 25 17 18 19 20 21 22 23
week 26 24 25 26 27 28 29 30

Wycieczka Powiatowa

Wycieczka powiatowa Bezpieczny Port 10020 maja odbyła się wycieczka zorganizowana przez stowarzyszenie Bezpieczny Port a współfinansowana przez Starostwo powiatowe czarnkowsko-trzcianeckie. Była to druga tego typu impreza aktywizująca. W programie imprezy było zwiedzanie „Muzeum Szalonego Dziadka” którego zbiory robią niesamowite wrażenie. Tematycznie jest stanowisko poświęcone sprawom militarnym gdzie znajdziemy i transporter wojskowy, trochę samochodów bojowych jak również dużo bro

logo top

ni palnej, białej , umundurowania. Druga część poświecona bambrom, czyli wszystko co związane z wsią okresu przed i powojennego. Jest komnata chłopska, są również powozy, dorożki oraz sprzęt do prac w polu.
Niesamowicie też sam „Dziadek” Jan Rauo powiada o swoich zbiorach. Nam zeszło ponad dwie godziny, a i tak było to mało. Jeżeli będziecie kiedyś w okolicy Dębogóry musicie zajrzeć tam koniecznie. Można tam nocleg sobie zaplanować, ponieważ jest tam odrestaurowany dworek z pokojami gościnnymi. Adres: Dębogóra 18, 64-730 Dębogóra Telefon609 610 147

Kolejnym etapem wycieczki był pałac w Goraju – czyli szkoła leśna. Zostaliśmy niesamowicie mile przyjęci przez p. Dyrektora Alberta Tabakę Można powiedzieć że z orkiestrą. Uczniowie sygnaliści odegrali nam kilka najpopularniejszych sygnałów myśliwskich, a uczniowie od wabienia zaprezentowali odgłosy jeleni. Było to takie realistyczne że przez cały czas zwiedzania ścieżki przyrodniczej ciągle zerkaliśmy czy zza drzewa nie czai się na nas jakiś dorodny rogacz. Pand Dyrektor poprowadził wycieczkę w stronę grobu hrabiego Wilhelm Bolk von Hochberg, założyciela kompleksu w Goraju. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o gospodarowaniu obszarami leśnymi. Była też garść informacji o p. Hrabim i historii pałacu.

Kolejnym etapem było zwiedzanie Lubasza. Pan Sławomir Magdziarz przywitał na bardzo serdecznie, oprowadził po zabytkowej dzwonnicy a następnie poszliśmy zwiedzać miejscowe sanktuarium. O jego historii opowiadał ksiądz proboszcz.

Wycieczka okazała się bardzo cieka

wa i pouczająca. Aktywizowała naszych członków, wolontariusze z osobami niepełnosprawnymi mieli doskonałe szkolenie w zakresie przesiadania się z autobusu na wózki i z powrotem. Dodatkiem było zdobycie wiedzy o tych ciekawych miejscach naszego powiatu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomogli w realizacji projektu. Pracujemy już nad przewodnikiem dla wózkersów.

www.BezpiecznyPort.trz.pl  mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel.: 604 603 174
64-980 Trzcianka ul. Sikorskiego 41/6